středa, dubna 30, 2014

CCD COE - další novinky

Cyber Security Status Watch publikovaný CCD COE změnil s novým rokem svoji tvář a nadále bude vydáván jako INCYDER (International Cyber Developments Report). Zpráva za 1. čtvrtletí roku 2014 je k dispozici zde. Za loňský rok je dostupné číslo 4, k získání starších čísel je nutné si zažádat o přístup (instrukce). Obsah publikací, které se na portálu ukrývají, za to zcela jistě stojí.

Na konci listopadu loňského roku se v Římě uskutečnil workshop On Ethics of Cyber Conflict. Včera se pak konečně na internetu objevil sborník příspěvků z tohoto workshopu. Znovu bych rád připomněl, že kromě sborníku jsou k dispozici také záznamy vystoupení jednotlivých řečníků.

Téma řady Tallinn Papers bylo na rok 2014 stanoveno na Roles and Responsibilities in Cyberspace a k dispozici jsou již dva příspěvky do diskuze. Prvním je Pandemonium: Nation States, National Security, and the Internet (Kenneth Geers), druhým pak The Liability of Software Manufacturers for Defective Products (Liis Vihul).

Ve dnech 28. a 29. 4. 2014 se ve Švédsku uskutečnil workshop Cyber Norms & International Relations. Jedním z panelistů diskutujících na aktuální otázky kybernetické bezpečnosti byl i doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D.

Již v květnu se také uskuteční další ročník cvičení Locked Shields.

Žádné komentáře: